piątek, 25 lipca 2014

Cera Naczynkowa

Jako pierwsza do tablicy cera naczynkowa, która budzi wiele wątpliwości; nie każdy wie, że ją ma i  jak sobie z nią radzić.
Charakterystyka
- widoczna sieć naczyń włosowatych (naczynka rozszerzone i popękane)
- największe zmiany na policzkach, na skrzydełkach nosa, brodzie
- rumień na policzkach
- wrażliwość na czynniki zewnętrzne
Cerę naczynkową cechuje występowanie rozszerzonych lub popękanych naczyń krwionośnych. Łatwo ulega podrażnieniu na skutek działania czynników zewnętrznych, źle dobranych kosmetyków, może występować rumień. Celem pielęgnacji jest wzmocnienie ścianek naczyń włosowatych, wzmocnienie skóry oraz załagodzenie podrażnień.

Pielęgnacja
Cerę naczynkową oczyszcza się preparatami bez alkoholu. Najlepiej stosować mleczka lub płyny micelarne nie wymagające użycia wody. Jeśli wybierzesz emulsję myjącą, najlepiej do mycia zastosować wodę mineralną lub wodę przegotowaną, które nie podrażnią skóry tak, jak woda z kranu. Po przemyciu skóry twarzy, szyi i dekoltu tonikiem bezalkoholowym pora na krem, którego głównym zadaniem jest wzmocnienie ścian naczyń. Zadanie takie pełnią między innymi takie składniki kosmetyku jak witaminy K, P, C, wyciąg z arniki górskiej czy kasztanowca. Jeden lub dwa razy w tygodniu warto zastosować maseczkę wzmacniającą naczynia, łagodzącą podrażnienia, kojącą czy nawilżającą. Chcąc oczyścić skórę sięgnij po delikatny peeling enzymatyczny, który rozpuści martwe komórki naskórka. Zrezygnuj z peelingów ziarnistych, których granulki drażnią skórę. Pamiętajcie o tym, że cera naczynkowa nie lubi nagłych zmian temperatury i obowiązkowo trzeba chronić ją przed promieniowaniem słonecznym  stosując odpowiedni krem z filtrem UV.  Nie należy też  korzystać z solarium. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz