środa, 19 listopada 2014

Jak dobrać dobry podkład

   Dziś wskoczymy w strefę makijażu, będzie o tym czym się kierować żeby dobrać idealny podkład.
Zadanie banalnie proste ale tylko w pierwszej chwili. Podkład nadaje charakteru twarzy, może ująć lat, może optycznie postarzyć lub zrobić z twarzy maskę. Dziś na rynku mamy przesyt wszelkich dóbr i łatwo się w tym wszystkim pogubić. Często chcemy korzystać z rad koleżanek ale i tu może spotkać nas zawód. Różnica rodzajów cer, kondycja skóry i jej tonacja sprawiają, że podkład u jednej osoby wspaniale komponuje się ze skórą a u drugiej wspaniale podkreśla rozszerzone pory:-) Postaram się dać Wam kilka wskazówek czym kierować sie przy doborze tego kosmetyku aby móc długo cieszyć się świeżo wyglądającym makijażem.
Najpierw o kolorze
   Wybieraj podkład w kolorze skóry lub o ton jaśniejszy. Nigdy ciemniejszy! Wygląda wtedy bardzo nienaturalnie, powstaje efekt maski. Nie ma nic gorszego niż ciemna twarz i biała szyja brrrr! Jeżeli żaden odcień fluidu Ci nie odpowiada, kup dwa produkty – jaśniejszy i ciemniejszy, mieszając je ze sobą uzyskasz kolor pośredni. Dobierając podkład zwróć też uwagę na tonacje co pozwoli kosmetykowi doskonale dopasować się do twarzy. Jeśli Twoja skóra ma odcień żółtawy kupuj ciepłe beże. Dla skór cienkich z różową poświatą najlepsze są kolory chłodne.
   Przed zakupem kosmetyku warto sięgnąć po jego próbkę aby przekonać się czy to kolor dla Ciebie. Jeśli nie ma takiej możliwości kolor podkładu najlepiej testować na dolnej partii twarzy (policzka), na szyi lub na wewnętrznej części nadgarstka – osobiście polecam miejsce ciut wyżej, gdyż w samym zgięciu występuje duże skupisko naczyń krwionośnych, które mogą przekłamać prawdziwy kolor fluidu.


Podkład a rodzaj cery
   Podkład dobieramy nie tylko do koloru skóry ale również do rodzaju cery. Odpowiednio dobrany kosmetyk spełni nasze oczekiwania i na długo zapewni ładny wygląd.
  • Cera sucha – podkład nawilżający, lekka konsystencja, która nie będzie osiadać w zmarszczkach ani podkreślać bardzo suchych, łuszczących się miejsc. Istotne jest odpowiednie nawilżenie skóry poprzez zastosowanie nawilżajacego/odżywczego kremu przed aplikacją fluidu.
  • Cera tłusta i mieszana – podkład beztłuszczowy, matujący, zapewni świeży wygląd i zpobiegnie błyszczeniu skóry
  • Cera wrażliwa – podkład dla cer wrażliwych, alergicznych, dobrze jeśli zawiera filtr UV i składniki łagodzące
  • Cera dojrzała – lekkie podkłady, które nie osiądą w zmarszczkach; podkłady liftingujące delikatnie napinające skórę, ważne by zawierały filtry UV chroniące przed fotostarzeniem
  • Cera szara, zmęczona – podkład kryjący, rozświetlający – doda blasku, sprawi, że twarz wygląda świeża, młoda i wypoczęta
  • Cera naczynkowa – podkład kryjący, dobrze jeśli zawiera składniki wzmacniające naczynka krwionośne i filtr UV
   Pamiętajcie też o tym, że oprócz podkładu należy nałożyć odpowiednią bazę, która jest równie ważna. Bazą może być produkt o takiej właśnie nazwie lub ulubiony krem na dzień. Zwróćcie jednak uwagę na trwałość makijażu, jeśli mimo dobrej jakości podkładu make up rozpływa się i nie jest trwały może to być wina kremu np. o zbyt ciężkiej konsystencji.

czwartek, 6 listopada 2014

Babskie gadu, gadu...

     Jesienne długie wieczory sprzyjają spotkaniom ze znajomymi i długim rozmowom telefonicznym.
Ostatnie babskie pogaduchy zahaczyły o wspomnienia z wakacji a stąd już blisko było do, no zgadnijcie do czego? Oczywiście do rozważań na temat idealnej figury, ciała bez grama cellulitu, no ogólnie top model dreams:-) Postanowienia noworoczne pt. dieta cud łamane są regularnie przez wszystkie uczestniczki spotkania, w marcu też jakoś ciężko podjąć wyzwanie a w czerwcu to w sumie nie ma sensu bo do wakacji kilka tygodni to i efektu nie będzie. Z takim podejściem to rzeczywiście nie będzie... Zmieniamy zasady i nie odkładamy do jutra! Tak, tak jesień to dobra pora na wprowadzenie nowych, dobrych zwyczajów, których efekty można będzie zobaczyć latem. Skóra, która będzie pielęgnowana przez ponad pół roku na pewno da nam satysfakcję i osiągniemy cel.
   Zgodnie z planem dwa razy w tygodniu wykonujemy peeling całego ciała, dzięki czemu skóra lepiej przyjmie składniki z innych preparatów takich jak balsam, mleczko lub masło. W naszej ekipie mleczko wygrało 4:2 ze względu na łatwą aplikację, szybką wchłanialność i oszczędność czasu:-) Podczas prysznicu warto użyć rękawicę do masażu lub szorstką myjkę, która wygładzi ciało i wpłynie korzystnie na krążenie krwi. Warto skupić się na newralgicznych punktach: brzuch, uda, pośladki i masować je dłużej od reszty ciała. Masaż zawsze rozpoczynamy od łydek i kierujemy się w górę ciała.

  Jakie produkty specjalne? Tu podzieliłyśmy się na grupy. "Cellulitki" kupują kremy i żele antycellulitowe i wyszczuplające. Jedna cellulitka z predyspozycją do żylaków ma zakaz stosowania preparatów rozgrzewających. Jest też zmarzluch, który uwielbia wszystko co rozgrzewa i na pewno sięgnie po kosmetyki termoaktywne, które poprzez rozgrzanie skóry gwarantują lepsze i szybsze przenikanie składników aktywnych. Preparat taki nakłada się na uda, pośladki, owija folią przezroczystą i nurkuje się pod ciepły kocyk. Podczas półgodzinnego relaksu dozwolone jest oglądanie ulubionego serialu, czytanie książki, natomiast zakaz całkowity picia kawy i innych używek:-) Po upływie czasu podanym przez producenta pozostałość kosmetyku wcieramy w skórę lub zmywamy (informacja na opakowaniu). Do poprawy napięcia skóry zakupione zostaną kosmetyki ujędrniające i wyszczuplające.

 Ale, ale... żeby cała jesień i zima nie minęły nam tylko na kremowaniu zadbamy o dostarczenie organizmowi codziennej porcji ruchu. 
   Najważniejsze to ćwiczyć z przyjemnością, więc jeśli od biegania wolisz spacer, a od jogi aerobik czy step to idź za głosem serca:-) Zdrowy styl życia to nie musi być męczarnia ani stek wyrzeczeń. Wyrzucamy wszystkie gazety z dietami cud a zamiast tracić czas na ich czytanie zastanówmy się nad swoimi błędami żywieniowymi. Tylko spokojnie! Najlepiej przeanalizować 3-4 dni, tylko szczerze, co było na śniadanie (jeśli w ogóle było?), ile było kaw i herbat oraz zużytych łyżeczek cukru. Wszystkie posiłki główne, przekąski i to co było ukradkiem podjedzone. Ile łyżek spróbowałaś gotując zupę lub przygotowując sałatkę? Ile nieudanych plasterków szynki wylądowało w brzuszku zamiast na talerzu dla rodzinki? Śmieszne? To się śmiejcie:-) Szczera odpowiedź na te pytania pomoże znaleźć winowajców fałdek. Moja prababcia mówiła zawsze, że jeść trzeba wszystko tylko z rozsądkiem i to jest chyba złoty środek. Jedzcie wszystko po trochu aby zapewnić sobie wszystkie niezbędne składniki odżywcze, najlepiej podzielcie to na 5 posiłków. Pijcie wodę niegazowaną, herbatki ziołowe i owocowe, a jak będziecie mieć zachciankę na czekoladę to zjedzcie czekoladę nie łudząc się, że pochrupanie marchewki ją zastąpi!  

sobota, 4 października 2014

Mobilny Gabinet Kosmetyczny w Przemyślu

Mobilny Gabinet Kosmetyczny w Przemyślu (04.10.2014)


 Mobilny Gabinet Kosmetyczny Przemyśl


Zapraszam do skorzystania z szerokiej oferty zabiegów kosmetycznych.
Wszystkie zabiegi w domu klienta, dzięki czemu zyskujesz komfort i oszczędzasz czas.

Dojazd na terenie Przemyśla GRATIS!

Oferta zabiegów:

-klasyczne zabiegi pielęgnacyjne na twarz

-zabiegi na twarz z użyciem profesjonalnej aparatury (peeling kawitacyjny, mikrodermabrazja)

-manicure

-pedicure

-stylizacja paznokci (manicure hybrydowy, metoda żelowa)

-henna, regulacja brwi

-depilacja woskiem

Pełną ofertę zobacz na stronie www.magcosmet.com

Umów się na wizytę.

Zadzwoń lub skorzystaj z formularza kontaktowego http://magcosmet.com/contact

poniedziałek, 29 września 2014

Cera tłusta

Długa droga cyklu o cerach zbliża się ku końcowi... Pozostała mi do opisania cera tłusta, której właścicielki i właściciele wcale nie są pocieszeni  gdy ktoś próbuje ich podbudować tekstem "ciesz się, że masz tłustą cerę, będziesz długo młodo wyglądać". Wiem, że marzą oni/one o skórze gładkiej i matowej. Dziewczyny dałyby wiele za makijaż, który pięknie trzyma się przez cały dzień. Więc do dzieła, czytajcie i korzystajcie ze wskazówek, które zebrałam podczas pracy w gabinecie kosmetycznym. Mam nadzieję, że choć jednemu/jednej z Was przyniosą one korzyści.

Charakterystyka
- powierzchnia całej twarzy błyszcząca
- kolor często szaro- żółty
- widoczne rozszerzone pory
- krosty i zaskórniki występujące głównie w okolicach nosa, brody i czoła (w tych miejscach występuje zwiększone wydzielanie sebum)
- w dotyku sprawia wrażenie wilgotnej

Pielęgnacja     Skóra tłusta może występować od około 12-13 roku życia kiedy zwiększa się aktywność gruczołów łojowych i płciowych. Twarz błyszczy się i w dotyku jest wilgotna, widać na niej rozszerzone pory i występują wykwity (zaskórniki, krosty). Ogromną zaletą tego typu skóry jest to , że wolniej widać na niej objawy starzenia (patrz wstęp:-)) Skóra tłusta nie jest też bardzo podatna na czynniki zewnętrzne. Większy wpływ wywierają na nią procesy wewnętrzne takie jak stres czy zaburzenia układu hormonalnego, pokarmowego.
    Pielęgnacja cery tłustej to dokładne oczyszczanie z łoju i zanieczyszczeń. Najlepiej myć twarz żelem, mydłem bez mydła (bez SLS) rano i wieczorem, unikać mleczek. Następnie przemyć tonikiem bezalkoholowym w celu wyrównania pH skóry. Nie należy stosować preparatów alkoholowych ponieważ przesuszają one skórę, co w efekcie stymuluje gruczoły łojowe do zwiększenia produkcji sebum w celu ochrony skóry.
Kremy do cery tłustej to preparaty o lekkiej konsystencji, matujące, antybakteryjne, regulujące wydzielanie łoju. Zamiast kremu można stosować emulsję nawilżającą. Jeden lub dwa razy w tygodniu zaleca się wykonać peeling drobnoziarnisty, który odblokuje pory i złuszczy martwy naskórek. Na tak przygotowaną skórę dobrze jest nałożyć maseczkę. Do wyboru jest mnóstwo preparatów, te na które warto zwrócić uwagę to maseczki z glinką, które oczyszczą twarz, maseczki zwężające pory (ściągające) czy maseczki regulujące pracę gruczołów łojowych.
   Makijaż cery tłustej wymaga dobrania odpowiednich preparatów. Wybierając podkład warto sięgnąć po fluid matujący, często produkt taki zawiera mikrogąbeczki pochłaniające nadmiar łoju. Na wierzch najlepiej stosować puder sypki, również w ciągu dnia w celu zmatowienia skóry. Pomocne mogą być chusteczki matujące, które w ciągu dnia są szybkim sposobem na odświeżenie i zmatowienie cery bez obciążania jej dodatkową warstwą pudru.
Osoby o cerze tłustej powinny wyeliminować lub ograniczyć spożywanie pokarmów bardzo pikantnych, oraz picie mocnej kawy i herbaty. 
    Skomentuję jeszcze zalecenie dotyczące unikania ostrych potraw, które nie zostało poparte naukowymi badaniami i wiem, że są osoby, które się z tym nie zgadzają. Trudno mi powiedzieć, czy należałoby zaliczyć tą wskazówkę do mitów pielęgnacyjnych czy nie, bo w końcu osoby,które skuszą się na "ostrości" często widzą negatywną różnicę na skórze. Zgadzam się, że jedzenie ostrych potraw to nie jest przyczyna tłustej skóry czy pojawiających się wykwitów, może jednak u niektórych osób okazać się czynnikiem nasilającym zmiany.

wtorek, 9 września 2014

Międzynarodowy Dzień Urody 9 Wrzesień

Dzisiaj na całym świecie obchodzimy dzień urody. Skusiło mnie to do sięgnięcia w przeszłość i przybliżenia Wam historii kosmetyki.
Kanony piękna zmieniały się na przestrzeni wieków. Piękno kobiece dla Rubensa to pełne kształty, dla Twiggy to rozmiar XXS, był czas na talię osy i pełne biodra.
W Starożytnej Grecji mianem piękna określano bladą twarz. Kosmetykiem myjącym było mydło z koziego tłuszczu i mleko. Maseczki powstawały z mleka i chleba a brwi przyciemniano sadzą z lampek oliwnych.
Starożytny Rzym to czas term i moda na budowanie łazienek w domach. Luksusowa łazienka rzymianki to wanna z kanalizacją. Kleopatra rozpoczęła modę na upiększające kąpiele w kozim mleku. Powstała receptura kremu odmładzającego z grochu, jaj i miodu. Ciekawym narzędziem było żelazko do ondulacji rozgrzewane w popiele. Wodzowie do występu w paradach również odpowiednio się przygotowywali nakładając róż na policzki czy doklejając sztuczne rzęsy z włókien palmowych.
W I wieku n.e pojawiły się zapisy na temat możliwości odmładzania (Pliniusz) czy leczenia łysienia (Celsus). Rzymski medyk Galen zmienił podejście do kosmetyki , która traktowana dotąd często jako objaw próżności została mianowana dziedziną medycyny.
W Starożytnym Egipcie znaleziono 600 papirusów z XVI wieku p.n.e na temat zdrowia i urody. Znane były preparaty redukujące zmarszczki, zabieg przeciwko siwieniu. Wykonywano hennę na rękach i stopach, stosowano wonne olejki.





W Średniowieczu nadszedł czas na depilację ciała i rozjaśnianie włosów, powstała też pierwsza woda kolońska. Odrodzenie natomiast to epoka brudasów. Każdy elegant nosił przy sobie młoteczek do… zabijania wszy. Stosowano maski upiększające i naklejano znamiona piękności np. w postaci gwiazdek na policzkach. Wiek XVIII i XIX przyniosły odgórny nakaz kąpieli i oparcie urody przede wszystkim na higienie a dopiero później na upiększaniu (malowaniu).
Przechodząc do wieku XX i XXI warto wspomnieć o kongresie historii medycyny , który odbył się w 1932 roku w Bukareszcie. Tu poraz pierwszy wprowadzono określenie kosmetologia.
Jak widać dbanie o urodę objawiało się w różny sposób, zarówno jeśli chodzi o pielęgnację jak i o makijaż. W latach 50 XX wieku powróciła moda na egipskie kocie oko; między innymi Marilyn Monroe obrysowywała oko czarnym linerem wychodząc poza zewnętrzne kąciki. Natomiast w latach 60 nadeszła moda na zdziwione oko malowane na okrągło (Twiggy).
Lata 90 przyniosły modę na opalone ciało. Solaria były oblegane a weteranki opalania potrafiły spędzić nawet 30 minut w promieniach sztucznego słońca podczas jednej sesji. Dziś wiemy, że solarium nie jest bezpieczne ani dla skóry ani dla naszego organizmu i że przyspiesza starzenie (fotostarzenie). Od lat 90 rozpoczęła się moda na dbanie o urodę od środka, czyli poprzez zdrowe odżywianie. Wzrosło zainteresowanie tym, co jemy, nie tylko pod kątem kalorii lecz pod kątem składników odżywczych zawartych w pokarmach. Lata 2000 to czas suplementów diety, których zadaniem jest między innymi wzmocnienie włosów i paznokci czy opóźnienie efektów starzenia. Dziś coraz większą wagę przywiązujemy do składu kosmetyków, które stosujemy. Świadomość tego co pomaga a co szkodzi pozwala nam prawidłowo pielęgnować skórę. Wracamy też do korzeni pielęgnacji, do łask wróciły olejki eteryczne, które nie tylko pięknie pachną ale mają właściwości pielęgnacyjne (np. nawilżające, regulujące) i pełnią funkcję naturalnych konserwantów.

Dzisiejsze czasy przyniosły nam możliwość korzystania z szeregu zabiegów kosmetycznych i medycyny estetycznej. Pozwalają one odmłodzić wygląd, wygładzić ciało, zredukować cellulit czy usunąć zbędne owłosienie. Pamiętajmy o tym, że zabiegi kosmetyczne przynoszą pożądane przez nas efekty ale żeby cieszyć się nimi dłużej musimy zadbać o urodę także w domu. Dobrze dobrane kosmetyki, systematyczne ich stosowanie oraz codzienna porcja ruchu i witamin – oto przepis na urodę.

poniedziałek, 1 września 2014

Tonik...mity i hity

  Tonik jest jednym z najbardziej kontrowersyjnych kosmetyków. Krąży wokół niego mnóstwo mitów i wątpliwości dotyczących jego stosowania. 
   Podczas kilkuletniej pracy w zawodzie kosmetologa bardzo często z ust moich klientek padały pytania czy trzeba stosować tonik? Kiedy go używać? Postanowiłam dziś rozwiać choć w większym stopniu te wątpliwości i przybliżyć na prawdę wspaniały produkt.
* Jaka jest funkcja toniku?
   Tonik ma za zadanie przywrócić prawidłowe pH skóry, usuwa pozostałości makijażu, zanieczyszczeń i twardej wody. W zależności od tego, dla jakiej cery jest przeznaczony, może mieć działanie nawilżające (skóra sucha i odwodniona), łagodzące (np. skóra wrażliwa), obkurczające pory (skóra tłusta).
* Jak i kiedy stosować tonik?
    Preparat stosuje się bezpośrednio po oczyszczeniu twarzy np. mleczkiem czy żelem myjącym.. Płatkiem kosmetycznym zwilżonym w toniku przemywamy twarz, szyję i dekolt. Po jego przeschnięciu nakłada się krem pod oczy i krem do twarzy.Tonik stosuje się rano i wieczorem.
* Na co zwrócić uwagę przy kupnie toniku?
   Wybierając dobry tonik należy zwrócić uwagę na to, aby nie zawierał alkoholu. Składnik ten działa drażniąco i może przesuszać skórę. Dziś alkoholowe toniki odradza się również osobom o cerze tłustej czy trądzikowej, których stan może się pogarszać na skutek zbyt drastycznej pielęgnacji.
Warto zwrócić uwagę czy producent umieścił na opakowaniu informację o tym, że tonik nie zawiera alergenów i parabenów, które mogą wpływać drażniąco na skórę.
Wybierając tonik warto zakupić kosmetyk z tej samej serii, z której mamy już np. krem do twarzy. W ten sposób działanie składników z poszczególnych produktów wzajemnie uzupełnia się.
* Co w toniku "piszczy"?
   Tonik do skóry wrażliwej może zawierać np. alantoinę czy panthenol o działaniu łagodzącym. W produkcie dla cery problematycznej często stosuje się olejek z drzewa herbacianego (Tea Tree Oil) o działaniu antybakteryjnym. Tonik dla cery naczynkowej w swoim składzie często ma wyciągi z kasztanowca czy arniki górskiej mające na celu wzmocnienie ścian naczynek krwionośnych. Kosmetyk dla cery dojrzałej może być wzbogacony między innymi o elastynę, koenzym Q10.
Jeżeli macie wątpliwości jaki tonik wybrać bo nie do końca pewne jesteście jaką macie cerę, zapraszam do moich wcześniejszych postów, w których opisałam cechy charakterystyczne poszczególnych cer.

wtorek, 26 sierpnia 2014

Cera Normalna

W dzisiejszym poście przeczytacie o skórze normalnej. Jest to cera niemal idealna, nie wymagająca  skomplikowanej pielęgnacji a jedynie dbałości o podtrzymanie dobrej kondycji.
Charakterystyka
 Cera normalna to cera idealna, występuje u zdrowych dzieci, rzadko u osób dorosłych.
- kolor mleczno-różowy
- gładka, miękka, nie świeci się
- pory skórne praktycznie niewidoczne gołym okiem
- skóra normalna ma tendencję do przechodzenia w skórę suchą ( proces rozpoczyna się około 30 roku życia)
Pielęgnacja
Cera normalna wymaga pielęgnacji, która podtrzyma jej zdrowy stan. Kosmetyki do skóry normalnej mają głównie działanie nawilżające. Zaleca się stosowanie delikatnych środków myjących – może być to pianka, mleczko czy płyn micelarny nie wymagający użycia wody. Cerę należy przemywać tonikiem i stosować odpowiedni krem do twarzy, np. nawilżający, odżywczy. Ze względu na to, że skóra normalna ma tendencję do przechodzenia w skórę suchą, na której szybciej widać oznaki starzenia, po osiągnięciu  25 roku życia warto poszerzyć pielęgnację o krem przeciwzmarszczkowy (tzw. krem na pierwsze zmarszczki). Kolejnym etapem będzie włączenie kosmetyków poprawiających napięcie i elastyczność skóry. Skórę normalną można  wspomagać poprzez stosowanie maseczki nawilżającej, łagodzącej, przeciwzmarszczkowej. Raz w tygodniu zaleca się wykonanie peelingu drobnoziarnisty lub enzymatyczny, który doskonale oczyści skórę twarzy. Zabiegi w gabinecie kosmetycznym to np. masaż twarzy, peeling kawitacyjny, odpowiednie dla cery maski. Ponieważ skóra normalna nie wymaga korekty, do wykonania makijażu idealne będą kremy BB, które jednocześnie nawilżają i wyrównują koloryt skóry.

czwartek, 21 sierpnia 2014

Cera Trądzikowa

Wciąż nieobcy jest nam mit, że trądzik sam przychodzi to i sam minie czy, że dotyka tylko młodzieży w okresie dojrzewania. Tymczasem jest to problem, który bardzo często dotyka także dorosłych. Skóra trądzikowa wymaga odpowiedniej pielęgnacji. Bardzo istotnym elementem jest prawidłowe jej oczyszczenie, które pozwoli zmyć zanieczyszczenia a także odblokować pory zatkane nadmiernie wydzielającym się sebum. Poniżej znajdziecie cechy skóry trądzikowej oraz wskazówki pielęgnacji.
Charakterystyka
- występują zaskórniki otwarte i zamknięte
- mogą występować zmiany ropne ( dość często)
- rozszerzone i zanieczyszczone pory (ujścia gruczołów łojowych)
- tłusta, świecąca cera
- zwiększone wydzielanie łoju ( sebum)
- mogą występować blizny jako pozostałość po większych zmianach
Cera trądzikowa z reguły jest tłusta i świecąca co spowodowane jest zwiększonym wydzielaniem sebum (łoju) przez gruczoły. Ujścia gruczołów łojowych zapychają się i powstają zaskórniki, z których część może rozwinąć się w zmiany ropne.
Pielęgnacja
W pielęgnacji cery trądzikowej bardzo istotnym krokiem jest prawidłowe oczyszczenie cery. Zaleca się stosowanie żelu do mycia twarzy oraz przemycie twarzy, szyi i dekoltu tonikiem bezalkoholowym. 1-2 razy w tygodniu można zastosować peeling. Jeśli na skórze występują tylko zaskórniki warto sięgnąć po peeling drobnoziarnisty, którego drobinki złuszczą martwe komórki naskórka, substancją ścierną mogą być np. zmielone pestki brzoskwini. Jeśli występują zmiany ropne zaleca się peeling enzymatyczny – enzymy (np. z ananasa, papai) rozpuszczą martwy naskórek ale nie uszkodzą go. Pozostawią skórę czystą , świeżą i rozjaśnioną. Na tak przygotowaną cerę nakładamy maseczkę oczyszczającą, zwężającą pory czy matującą. Po zmyciu maski twarz przemyć tonikiem i nałożyć odpowiedni krem. Kremy dla cery trądzikowej mają lekką konsystencję, która nie zapycha porów. Do wyboru są kremy matujące, delikatnie nawilżające. Kupując podkład warto również zwrócić uwagę na to aby jego konsystencja była lekka i płynna lub półpłynna. Fluid taki nie osiądzie w rozszerzonych porach i nada cerze świeży wygląd.
W gabinecie kosmetycznym można skorzystać między innymi z zabiegu tradycyjnego oczyszczania twarzy, peelingu kawitacyjnego, zabiegów normalizujących i oczyszczających. W przypadku zmian większych czy długotrwałych należy skonsultować się z lekarzem dermatologiem. 

środa, 13 sierpnia 2014

Cera Sucha


Cera sucha to cera, którą ciężko zadowolić:-) Zachowuje się jakby chciała "wypić" cały krem na jednym posiedzeniu. Poniżej przedstawiam najbardziej charakterystyczne cechy tego rodzaju cery oraz zalecane metody pielęgnacji, które pomogą przywrócić skórze komfort.
 Charakterystyka:
-suchość skóry
-uczucie ściągania (szczególnie po umyciu wodą i mydłem)
-często występują łuszczące się plamy
-brak komfortu
Wyżej opisane cechy spowodowane są niedoborem składników N.M.F (Natural Moisture Faktor) oraz lipidów odpowiedzialnych za wiązanie wody w skórze. Skóra sucha łatwo czerwieni się na słońcu, opalenizna powstaje bardzo wolno. Łatwo ulega podrażnieniu przez czynniki zewnętrzne takie jak wiatr, słońce, może także reagować na niektóre kosmetyki. Najczęściej rodzaj cery to uwarunkowanie genetyczne, jednakże wpływ na stan skóry mogą mieć między innymi niezbilansowana dieta, zaburzenia hormonalne, powolny metabolizm, źle dobrane kosmetyki.
Pielęgnacja
Podstawowa pielęgnacja obejmuje odpowiednie oczyszczenie skóry, jej nawilżenie i odżywienie. Należy odstawić preparaty z alkoholem i mydła zasadowe, oba składniki mają działanie przesuszające i drażniące. Do oczyszczania skóry z zanieczyszczeń i makijażu zaleca się stosowanie mleczek kosmetycznych i toników bezalkoholowych, które przywrócą prawidłowe pH skóry. Bardzo wygodne i skuteczne w użyciu są płyny i żele micelarne, które nie wymagają użycia wody. (nie trzeba po nich przemywać skóry tonikiem). Kolejny krok to odżywczy krem pod oczy i krem do twarzy. Na dzień najlepiej stosować krem z filtrem UV, który ochroni skórę przed nadmiernym działaniem promieni słonecznych. W ciągu dnia, kiedy czuje się dyskomfort można spryskać twarz wodą termalną, która wspaniale odświeży i nawilży. Skóra sucha cechuje się również wczesnym występowaniem zmarszczek, szczególnie wokół oczu, ust i na szyi. W związku z tym bardzo ważna jest profilaktyka przeciwstarzeniowa polegająca na stosowaniu preparatów odżywczych i przeciwzmarszczkowych takich jak serum, maski. Kurację taką zaleca się rozpocząć około 30 roku życia celem wzmocnienia skóry, jej nawilżenia i odżywienia

wtorek, 5 sierpnia 2014

Olivolio... Każda kobieta powinna czuć się jak bogini...

Witajcie, przed Wami greckie naturalne kosmetyki Olivolio. Głównym składnikiem produktów jest oliwa z oliwek Extra Virgin, która wspaniale odżywia skórę. Dostałam od firmy zestaw wielu próbek, z których do przetestowania wybrałam ALL NIGHT ANTI-WRINKLE FACE CREAM.



 Krem obok oliwy z oliwek zawiera między innymi antyoksydanty, witaminę A+E i prowitaminę B5, retinol, olej z migdałów i awokado.
 Po otwarciu saszetki pokazał się śnieżnobiały krem. Konsystencja produktu dosyć lekka, krem łatwo rozprowadza się na twarzy. Mam cerę mieszaną i początkowo wydawał mi się trochę ciężki jak dla mojej skóry. Jednak po chwili doskonale się wchłonął (nie zawiera olejów mineralnych) a buzia była świeża i gładka w dotyku. Po nocy twarz wyglądała wypoczęta i ładnie napięta. Zadaniem kremu jest redukcja oznaków starzenia, jednak na taki efekt trzeba kremik stosować dłużej a nie tylko kilka razy jak w moim przypadku. Nie ocenię więc długotrwałego stosowania ale na podstawie zachowań skóry po kilkukrotnej aplikacji jestem zdania, że pożądane efekty będą uzyskane.
W ofercie producenta znajdują się 3 serie
-z oliwą z oliwek Olivolio Botanics
-z oliwą z oliwek i aloesem Olivolio Boanics Aloe Vera
-z oliwą z oliwek i olejem arganowym Olivolio Botanics Argan Oil
Wśród preparatów znajdziecie całą gamę kosmetyków do pielęgnacji twarzy, ciała i włosów. Eleganckie opakowania  kuszą by sprawić komuś prezent:-) Zachęcający jest też imponujący skład produktów: tłoczona na zimno grecka oliwa z oliwek, witaminy, masło shea, nagietek, żeń szeń, zielona herbata, olej makademia, kwas hialuronowy, proteiny jedwabiu i wiele, wiele innych cennych substancji. Kosmetyki nie zawierają parabenów, nie są testowane na zwierzętach a ich składniki pochodzą z upraw ekologicznych.
Cała seria kosmetyków Olivolio dostępna jest w sklepie www.magcosmet.pl

czwartek, 31 lipca 2014

Cera Mieszana

Napisałam o cerze mieszanej, która występuje bardzo często. Jak wiele z nas marzy o matowym czole czy gładkim nosie bez czarnych kropek? Dziś producenci kosmetyków znacznie ułatwiają nam pielęgnację i podają gotowe rozwiązania w postaci kosmetyków do cery mieszanej, które z jednej strony regulują nadmierne wydzielanie łoju a z drugiej nawilżają partie suche skóry.
Charakterystyka:
-strefa T czyli występowanie skóry tłustej na czole, nosie, brodzie
-błyszcząca w strefie T
-policzki i boki twarzy suche lub normalne
-rozszerzone, zatkane pory
-występują zaskórniki, z których mogą powstawać zmiany ropne
Cera mieszana to połączenie cery tłustej i suchej, dlatego czasem trudniej znaleźć odpowiednie kosmetyki do jej pielęgnacji. Zaburzona jest gospodarka hydro – lipidowa. W strefie T występuje nasilone wydzielanie sebum (łoju), natomiast policzki i boczne partie są suche i często wrażliwe co spowodowane jest stosowaniem zbyt ostrych środków. Chcąc 'wysuszyć' tłuste partie twarzy pozbawia się warstwy lipidowej (tłuszczowej) również policzki.
Pielęgnacja
Pielęgnacja cery mieszanej wymaga stosowania preparatów 'inteligentnych' czyli takich, które oczyszczając partie tłuste nie drażnią partii suchych/normalnych. Odstawić należy preparaty zawierające alkohol i mydło zasadowe. Najlepiej stosować kosmetyki do cery mieszanej, takie jak żel oczyszczający, następnie tonik w celu przywrócenia prawidłowego pH skóry, na koniec nałożyć krem lub żel. Na dzień wybieramy kremy matujące, regulujące wydzielanie sebum (łoju), natomiast na noc nawilżające o lekkiej konsystencji. Jeden lub dwa razy w tygodniu warto zastosować peeling drobnoziarnisty, enzymatyczny lub gommage a następnie na tak przygotowaną skórę nałożyć maseczkę ściągającą pory czy balansującą. Również do wykonania makijażu wybierzemy produkty o lekkiej konsystencji, które nie będą osiadać w otwartych porach ale za to ładnie zmatowią twarz. Podkład (fluid) najlepiej wybrać matujący, bardzo dobrze jeśli będzie zawierał ochronę słoneczną. Wykończenie makijażu będzie stanowić puder sypki, który przedłuży efekt świeżej i matowej cery. W ciągu dni można nakładać puder prasowany lub stosować bibułki matujące, które wchłoną nadmiar sebum.

piątek, 25 lipca 2014

Cera Naczynkowa

Jako pierwsza do tablicy cera naczynkowa, która budzi wiele wątpliwości; nie każdy wie, że ją ma i  jak sobie z nią radzić.
Charakterystyka
- widoczna sieć naczyń włosowatych (naczynka rozszerzone i popękane)
- największe zmiany na policzkach, na skrzydełkach nosa, brodzie
- rumień na policzkach
- wrażliwość na czynniki zewnętrzne
Cerę naczynkową cechuje występowanie rozszerzonych lub popękanych naczyń krwionośnych. Łatwo ulega podrażnieniu na skutek działania czynników zewnętrznych, źle dobranych kosmetyków, może występować rumień. Celem pielęgnacji jest wzmocnienie ścianek naczyń włosowatych, wzmocnienie skóry oraz załagodzenie podrażnień.

Pielęgnacja
Cerę naczynkową oczyszcza się preparatami bez alkoholu. Najlepiej stosować mleczka lub płyny micelarne nie wymagające użycia wody. Jeśli wybierzesz emulsję myjącą, najlepiej do mycia zastosować wodę mineralną lub wodę przegotowaną, które nie podrażnią skóry tak, jak woda z kranu. Po przemyciu skóry twarzy, szyi i dekoltu tonikiem bezalkoholowym pora na krem, którego głównym zadaniem jest wzmocnienie ścian naczyń. Zadanie takie pełnią między innymi takie składniki kosmetyku jak witaminy K, P, C, wyciąg z arniki górskiej czy kasztanowca. Jeden lub dwa razy w tygodniu warto zastosować maseczkę wzmacniającą naczynia, łagodzącą podrażnienia, kojącą czy nawilżającą. Chcąc oczyścić skórę sięgnij po delikatny peeling enzymatyczny, który rozpuści martwe komórki naskórka. Zrezygnuj z peelingów ziarnistych, których granulki drażnią skórę. Pamiętajcie o tym, że cera naczynkowa nie lubi nagłych zmian temperatury i obowiązkowo trzeba chronić ją przed promieniowaniem słonecznym  stosując odpowiedni krem z filtrem UV.  Nie należy też  korzystać z solarium. 

Mały wstęp do dużego cyklu...

Dziś rozpoczynam cykl artykułów na temat rodzajów cer. 
W życiu każdej z nas cera może zmienić się kilka razy, dużą odpowiedzialność za to ponoszą szalejące hormony między innymi w okresie ciąży czy menopauzy o okresie dojrzewania nie wspominając. Wpływ na stan cery ma także wiele innych czynników, takich jak dieta, pielęgnacja, stres, styl życia, używki, miejsce pracy (np. pomieszczenia klimatyzowane). Artykuły będą po części odpowiedzią na pytania, które w swojej 10-letniej pracy kosmetologa usłyszałam od moich klientek i klientów. Mam nadzieję, że moje "pogadanki" będą dla Was ciekawe i pomocne. Postaram się w nich zawrzeć najważniejsze cechy charakterystyczne dla danej cery, wskazówki prawidłowej pielęgnacji i przeciwwskazania.
Jeśli będziecie mieć wątpliwości lub macie inne pytania natury kosmetycznej zapraszam do skorzystania z konsultacji na stronie: http://www.konsultacje.magcosmet.pl/livechat/
Jeśli w danym momencie będę niedostępna, możecie zostawić wiadomość, która dobrze tylko do mnie. Odpowiem na wszystkie pytania z przyjemnością i nadzieją, że moje wskazówki będą pomocne.

Zapraszam do lektury:-)

piątek, 18 lipca 2014

Lekką stopą przez lato

   Nadeszło wymarzone lato, słońce grzeje, urlop zaplanowany. Sukienki i sandałki naszykowane, pora odkryć stopy ale czy są na to gotowe? Tak często pomijane w codziennej pielęgnacji (szczególnie zimą) zasłużyły na chwilę uwagi.
Pamiętasz jak lekkie były Twoje stopy po ostatnim zabiegu pedicure? Zastanawiasz się jak dbać o stopy by uzyskać taki sam efekt? Jakie kosmetyki stosować? Możesz zapewnić im ten komfort na codzień bez większych wyrzeczeń.
   Rano i wieczorem delikatnie wmasuj krem do stóp, który nawilży je i odżywi. Jeśli Twój problem to pękające pięty zastosuj preparat leczniczy, który zregeneruje uszkodzony naskórek i będzie zapobiegać dalszym pęknięciom. Latem można również stosować dezodorant do stóp, zapewni on uczucie świeżości i zniweluje przykry zapach.

      Zrób sobie mini SPA i sama wykonaj pedicure.

1) Przygotuj miskę ( może być z masażerem), napełnij ją ciepłą wodą i dodaj sól do stóp lub płyn do kąpieli. Można dodać też kilka kropel olejku eterycznego. Kąpiel stóp może trwać około 10 minut. Mniej więcej w połowie tego czasu wyjmij stopy z wody, delikatnie osusz.
2) Wykonaj peeling i ponownie zanurz w wodzie. Dokładnie spłucz preparat, osusz stopy
3) Na skórki nałóż płyn zmiękczający. Po chwili odsuń skórki używając patyczka lub kopytka. Jeśli istnieje taka potrzeba, wytnij skórki cążkami.
4) Kolejny krok to kształt paznokcia - opiłuj je prosto (na kwadratowo). U stóp nie nadajemy okrągłego kształtu gdyż zwiększa to ryzyko wrastania paznokci. Jeżeli na płytce znajdują się nierówności można je wyrównać za pomocą kostki polerskiej lub bardzo delikatnego pilnika. Następnie za pomocą tarki do pięt usuń zgrubiały naskórek z pięt i śródstopia. Najpierw stosujemy stronę o grubszej ziarnistości a następnie wygładzamy stroną delikatną.
5) Idealna pielęgnacja konczyć się będzie,nałożeniem maski do stóp.
6) Po zmyciu maski wmasuj krem.
7) Ostatni krok to pomalowanie paznokci, oczywiście dla tych, którzy to lubią. Płytki paznokci odtłuść za pomocą wacika namoczonego zmywaczem do paznokci ( najlepiej zastosować zmywacz bezacetonowy). Następnie między palce włożyć separator lub zwinięte w wałeczki płatki kosmetyczne. Płytkę paznokcia pokryć bazą w celu ochrony przed przebarwieniami a następnie nałożyć wybrany kolor (najlepiej w postaci dwóch cienkich warstw). Na zakónczenie nałożyć utwardzacz, który przedłuży trwałość lakieru.
    Tak przygotowane lekkie stopy gotowe są do letnich wojaży. Pamiętajmy o tym, że pobyty na basenach sprzyjają też zakażeniom grzybiczym i chrońmy stopy zakładając klapki.